Háromnapos közdelem után vasárnap két csapat is a dobogón állt Győr-Moson-Sopronból a debreceni klubcsapat OB-n és a harmadik is remekül szerepelt.
A záró fordulót esélyesként kezdte meg a Walterland–Maros Mix, a Timár Mix, a Heves Horgász Team, a Maros Mix fiatalokból álló csapata, valamint az MMX–Sensas Team. A 19 fős szektorok mellett a mindössze 10 pontos különbség egy fordulóval a vége előtt szinte elenyészőnek számított, így a felsorolt csapatok mindegyike reális bajnokeséllyel várhatta a finálét.
Végül magabiztos horgászattal, mindössze 9 pontot gyűjtve az MMX–Sensas Team nyerte meg a XXXIV. Klubcsapat Országos Bajnokságot. A győztes csapat 53,5 ponttal és 157 125 grammos összfogással zárt. A bajnokcsapat tagjai: Keresztes József, Magyar Balázs, Magyar Gábor és Szákovics Imre versenyzők, valamint Bedics István csapatkapitány.
A második helyen a Timár Mix csapata végzett 59 ponttal és 161 325 grammos fogással. A csapat tagjai: Csöregi Balázs, ifj. Hamar Ferenc, Horváth László, Timár Szabolcs és Timár Dániel versenyzők, Kisjuhász Bence csapatkapitány, valamint Szüts Imre edző.
A dobogó harmadik fokára a Heves Horgász Team állhatott fel, amely 70 ponttal és 165 275 grammos fogással zárta a bajnokságot. A csapat tagjai: Birta Krisztián, Dósa Máté, ifj. Katus Gyula és Kökény József versenyzők, Katus-Farkas Judit csapatkapitány, valamint Tóth Enikő edző.
A Mofém HE Catch Mindigpeca.hu az előkelő hatodik helyen végzett.
Külön említésre méltó Timár Szabolcs teljesítménye, aki mindhárom versenynapon meg tudta nyerni saját szektorát.
„2019 óta vártunk erre a napra mikor újra a dobogó legfelső fokára álhat csapatunk, és elmondhatjuk, hogy a XXXIV Klubcsapat Bajnokságot az MMX-Sensas Team nyerte” – közölte a győztes.
„Ez az eredmény nagy valószínűséggel kvalifikációt ér a jövő évi világbajnokságra is! Elképesztő munka, végig óriási küzdés és fantasztikus csapategység jellemezte a csapatot” – így értékelt az ezüstérmes Timár Mix.
„Csak gratulálni tudok mindenkinek, nagy küzdeni tudásról és egymás segítéséről szólt az egész hetes munka” – jelezte a Mofém.
















