A megyei horgász szövetség engedélykérelmet adott be a Zátonyi-Duna kapcsán, hogy a hatóság által frissen meghozott természetvédelmi intézkedések a horgászokra ne vonatkozzanak. Ivancsóné dr. Horváth Zsuzsanna ügyvezető elnök közleménye.
Tisztelt Horgásztársak!
Szövetségünk a hétvégén szembesült a Zátonyi-Dunára vonatkozó, a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kormányhivatal Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Hulladékgazdálkodási Főosztály Természetvédelmi Osztálya, mint természetvédelmi hatóság által kiadott korlátozásokkal. Hétfőn telefonon egyeztettünk a hatósággal. Szóbeli tájékoztatásként azt az információt kaptuk, hogy a kiadott korlátozás a horgászatra nem vonatkozik, mivel a horgászat teljesen más jellegű igénybevételt jelent, mint más tevékenységek, de a terület egyes szakaszainak természetvédelmi oltalma miatt engedélykérelmet szükséges beadnunk. Erről írásbeli állásfoglalást kértünk Ügyfélkapun keresztül, mely tegnap délután érkezett meg. Az engedélykérelmet ma beadtuk!
Reményeink szerint, ahogy a szigetközi ágrendszerben figyelembe vette a hatóság a korábbi kéréseinket, akceptálva a horgászat más tevékenységektől eltérő jellegét, ezt most is elfogadják és csak azon helyek esnek tilalom alá, ahol a természeti értékek védelme ezt ténylegesen indokolta. Fontos hangsúlyozni, hogy a horgászoknak is kötelessége a természetvédelmi érdekeket mindig szem előtt tartani! Fontos az is, hogy a más tevékenységet végzők és a hatóság is a környezetért, természetért felelősséget érző közösségként azonosítsa a horgászokat! Kérjük ezért, hogy felelős magatartással, kulturált parti és vízen való tartózkodással ezt erősítsük!
(Fotó: Kertész József – Zátonyi-Duna).
















