Fiatal horgászok vetélkedtek

A Sporthorgász Egyesületek Győr-Moson-Sopron Megyei Szövetsége július 12-én rendezte meg a Megyei Négytusa Horgászvetélkedőt Győrben. A Szövetség hasznosításában lévő Mosoni Duna holtágon megtartott megmérettetésen három korcsoportban összesen 39 fiatal horgász vett részt. A gyermek és ifjúsági horgászok szellemi ismeretekben, célba dobásban, szerelék összeállításban és halfogásban mérték össze felkészültségüket. Az értékelés során az egyes számokban és összetettben is értékelték az első három helyezettet. Összetettben „Ivadék” kategóriában, azaz a legfiatalabbak között Krocsány Péter győzött. A 12 és 14 év közti „Gyermek” korcsoportban Bakos Hunor lett az első. A 15 éves életkortól kezdődő „Ifjúsági” kategóriában Nagy Zoltán diadalmaskodott. A lányok összetett versenyét Bedics Ágnes nyerte. A dobogón végzett versenyzők az eredményhirdetésen kupát és értékes ajándékokat vehettek át. Az ifjúsági kategória első három helyezettje továbbjutott az országos horgásztáborba. A Szövetség ezúton is megköszöni a támogatást a Magyar Országos Horgász Szövetségnek és a Timár Mix-nek, valamint mindazoknak, akik munkájukkal, támogatásukkal hozzájárultak a program sikeréhez.

A Sporthorgász Egyesületek Győr-Moson-Sopron Megyei Szövetsége szervezésében a következő gyermek és ifjúsági horgász rendezvény a szeptember 5-ére tervezett Czigány István Gyermek és Ifjúsági Egyéni Bajnokság lesz. E program kiírása és sok hasznos információ – pl.: hírek, telepítések, horgászvizsga – a Szövetség honlapján a www.horgszovgyor.hu  weboldalon és a szervezet Facebook oldalán olvasható.