Emlék horgászverseny

XXXIX. SINKÓ LAJOS emlék horgászverseny

Ifj. Sinkó Lajos: Jók az előjelek!

Konczos Herbert: Jó verseny volt, van hal a vízben!

A Szigetköz Horgász Egyesület augusztus 27-én rendezte meg a XXXIX. Sinkó Lajos emlék horgászversenyt Ásványráró térségében, az Árvai záráson és környékén. A látottakkal kapcsolatban Ifj. Sinkó Lajos örömének adott hangot.

A Szigetköz Horgász Egyesület elnökétől, Bunkóczi Sándortól megtudtuk: A meghirdetett öt kategóriában 14 egyesület 60 horgásza nevezett. A verseny kedvező időben, jó feltételek mellett zajlott. Kétbotos felnőtt kategóriában Varga Richard nyert 5640 grammal, egybotos úszós felnőtt kategóriában Zeng Tamás győzött 5610 grammal, az ifjúsági korú horgászok között Stoller Ambrus lett az első 4360 grammal, a gyermekeknél Ifj. Garai Péter fogta a legtöbb halat 3520 grammal, a hölgyek mezőnyében Csőre Bianka diadalmaskodott 2400 grammal. Az abszolút összetett bajnok Varga Richard lett 5640 grammal, így egy évre hazavihette a vándorserleget. A legnagyobb halat Kránicz István fogta (5020 g) és ezzel megnyerte Zalán Barnabás horgásztárs által felajánlott különdíjat – ismertette az eredményeket az elnök.

A támogatókra rátérve Bunkóczi Sándor elmondta: a versenyt a kettőbotos felnőtt kategória díjaival, etetőanyaggal és apró cikkekkel támogatta az MMX Horgászáruház Győr. A gyerek kategória díjait a Horgász Sziget horgászáruház ajánlotta fel, valamint az ifi horgászok részére ajándék csomagokkal támogatta a versenyt az Aniversum Horgászcentrum. A verseny rendezői köszönetet mondanak az ásványrárói Titán Halászcsárdának a verseny rendezéséhez nyújtott segítségéért – áll Bunkóczi Sándor köszönetében.

Konczos Herbert: Jó verseny volt, van hal!

Konczos Herbert, a felnőtt egybotos kategória bronzérmese így látta a versenyt: – Az Árvai zárás vége felé horgásztam, magasnak mondható jó vízállás mellett. Az elejétől kezdve két taktikában rejlett lehetőség a jó eredmény eléréséhez. Az egyik út a kistestű, maximum 10 dekagrammos levélkeszeg horgászata volt rakós bottal, a mintegy öt méteres mélységben. Ennél a módszernél 4-5 grammos úszóval lehetett horgászni finom szerelékkel. Bónuszhalnak számított néhány darab 40-50 dekagrammos szilvaorrú keszeg. A másik jó megoldás a snecizés volt. Összefüggésében ez úgy nézett ki a belülről a pályáról, hogy amíg a finom keszegező szerelék csalija az ötméteres mélységbe leért, mire az úszó beállt, snecizve 3-4 darab küszt lehetett fogni, ami súlyban felvette a versenyt egy kiskeszeggel. A verseny felénél megváltozott az időjárás, egy elő hidegfrontból eredően esőt kaptunk, ami a várakozásokkal ellentétben csökkentette a halak kapókedvét, hiszen még ha apró is volt a keszeg, jó ütemben lehetett fogni egészen a csapadék megérkeztéig. Mindent egybe véve jó verseny volt, három órás horgászat alatt öt kiló fölött fogni annyit jelent, hogy van hal a vízben. Ezzel együtt azt is jó volt látni, hogy sok a sneci. Gratulálok az előttem végzőknek – zárta szavait Konczos Herbert.

2. sz. kép

Ifj. Sinkó Lajos: Múltidéző

Ifj. Sinkó Lajos érdeklődésünkre elmondta: 39 éve halt meg apám, Sinkó Lajos, az emlékét őrzi a horgászverseny. 1948-at írtak, amikor apám többedmagával megalapította a Szigetköz Horgász Egyesületet, a szervezetnek első titkára és gazdasági felelőse volt. Mindene volt a horgászegyesület. Az alapítóknak az volt a célja, hogy a 10 legnagyobb horgászegyesület közé emelje a győri székhelyű Szigetköz Horgász Egyesületet, ez 1960-ra sikerül is.

Ifj. Sinkó Lajos: Kedvező előjelek

A 2017. évi emlék horgászverseny jó időben, megfelelő vízállásnál zajlott. Több dolgot is tapasztaltam – avatott be a részletekbe Ifj. Sinkó Lajos: a legfontosabb, hogy immár a második éve van magasabb vízállás, ami a régi körülményeket idézi. A versenyen akadt horogra keszegféle például szilvaorrú és dévérkeszeg, de nemes halakat is fogtak a horgászok, mégpedig pontyokat. Ezek jó előjelek, remélhető, hogy a szigetvilág minden tekintetben visszanyeri eredeti állapot – tekintett a jövőbe Ifj. Sinkó Lajos, aki ezúton is gratulál a helyezetteknek.