Így láttuk mi: pergető OB a Mosoni-Dunán

Ma bajnokot avattak a Street Fishing Pergető Országos Bajnokságon. Mi egyszerű ezt így leírni, de
korántsem volt ilyen egyszerű megnyerni a bajnoki címet.

Lássuk időrendben. Reggel 8-kor futóversennyel indult a mezőny, mivel ma már jobban látszottak tegnapról a tuti helyek.
Persze, aztán gyorsan kiderült, hogy a tegnapi helyek, azok tegnap voltak jók… A tegnapi fordulót
nyerő páros utcahosszal vitte el a tegnapi helyszínt, komoly sprintet vágtak érte, ma azonban
kevesebb halat adott. A legjobban fizető hely ma a felső részen a szabadstrand alatt volt.
A szakadó eső és az olykor viharos szél sem könnyítette meg a versenyzők dolgát. Reggel sokan úgy
számoltak, hogy a tegnapi halfogás le fog feleződni, szerencsére nem így történt. A csapatok a
tegnapi 111 hallal szemben, ma 104 darabot fogtak. Az időjárás leginkább a fajösszetételben látszott, de
az már tegnap is némiképp tükrözte a borult, esős időt. A nyerő a sügerezés volt. Összesen 44 sügér
került ma horogra, 6 kősüllő, 6 süllő, 3 balin (köztük 57 cm-es is), 2 csuka és 2 márna.

Sokan rájöttek, hogy a 3 darab fogható egyéb hal esetén kifizetődő a gébek fogása, ha akad később nagyobb, akkor a beküldött kép alapján úgyis lecserélik, de 3 gébbel, 25-40 centimétert be lehetett zsebelni.
Ahogy tegnap is, úgy ma is voltak szebb, idő előtt távozó halak. A verseny örömteli megállapítása,
hogy szaporodóban van a védett magyar bucó, hiszen a két nap alatt 6 is horogra került, köztük
egy gyönyörű 30 centiméteres példány is.
Az utolsó óra meglehetősen izgalmasra sikeredett. Percről percre változott a sorrend, ahogy egymást
váltva fogtak halat az élen állok. Az összetett első hely félórával a vége előtt eldőlni látszott, de a
dobogó második és harmadik helyére többen esélyesek voltak. Végül a mai fordulót és ezzel az idei
bajnokságot is a Mátrai-Szigetszentmiklósi Pergetők csapata: Antal Gábor és Fürtös Attila nyerte.
Ehhez ma 14 db halat fogtak, összesen 219 centiméter hosszban. Csak érdekességként, a legnagyobb haluk 26 centiméteres volt! A mai forduló 2. helyét a Sporthorgászok csapata: Elek Gyula és Oláh Gergely szerezte meg 164 cm-rel, 8 db hallal, a harmadik helyet pedig a 26637!!! csapat, melynek tagjai Takács László és Takács Lászlóné voltak.

Összesítésben a tegnapi nyertes TAKTX-DAIWA Streetfishing Crew – Nagy András és Nagy Tamás a mai 5. hellyel ezüstérmes lett, míg a tegnapi és mai kiegyensúlyozott horgászat két negyedik hellyel összesítésben bronzérmet jelentett a Team Westin Hungary csapatának, Gajdos Anikónak és Pusztai Attilának. A versenyzőknek gratulálunk, hogy kitartottak a szakadó eső és hideg időjárás ellenére, a halaknak pedig köszönjük, hogy minden előzetes jóslat ellenére jelét adták, hogy szép számmal foghatóak! Még örömtelibb lenne, ha stégek egy helyen rendeződnének, hogy így megmaradjon az esély a horgászatra is!